Aktualności

Chińskie stocznie numerem jeden na świecie

Ponad 40% światowej produkcji statków pokrywają Chiny. Zajmują one pierwszą pozycję na świecie.

Na podstawie wielkości produkcji z 2020 roku Chiny stały się światową potęgą w przemyśle stoczniowym. W tym czasie zrealizowały zamówienia na statki o łącznej nośności przekraczającej 38,5 miliona DWT (wielkość statku oraz jego możliwości przewozowe). To prawie pięcioprocentowy wzrost względem roku 2019. Tym samym chińskie stocznie pokryły ponad 43% światowej produkcji statków w roku ubiegłym.

Drugim co do wielkości stoczniowym gigantem pozostaje Korea Południowa, która w 2020 roku pokryła 41% światowej produkcji. Miejsce trzecie należy do Japonii.

Za dobry wynik chińskiego przemysłu stoczniowego jest odpowiedzialne pięć grup stoczniowych, które znalazły się w światowej czołówce dziesięciu najsilniej rozwiniętych firm w branży. Sekretarz generalny Chińskiego Stowarzyszenia Narodowego Przemysłu Stoczniowego (CANSI) podkreśla, że pomimo pandemii Chiny osiągnęły dobry wynik, ponieważ są gospodarką odporną i posiadającą silne podstawy.

Dużym zainteresowaniem świata cieszą się statki wycieczkowe chińskiej produkcji, które do tej pory były domeną stoczni europejskich. Chińskie stocznie skupiły się również na dostarczaniu na rynek takich statków jak tankowce, kontenerowce i masowce.

Źródło: https://intermodalnews.pl/2021/01/19/chinski-przemysl-stoczniowy-znow-numerem-1-na-swiecie/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.