Aktualności

Chiński e-commerce w rozkwicie

Ponad 30% wzrostu transakcji międzynarodowych w handlu internetowym. To bilans zeszłorocznej sprzedaży w Chinach.

Pandemia Covid-19 wymusiła na przedsiębiorcach na całym świecie szukanie nowych rozwiązań dla prowadzenia handlu i nie tylko. Sklepy przeniosły sprzedaż do Internetu, a edukacja oparta została na platformach on-line. Sklepy internetowe w Chinach wprowadziły nowe rozwiązania biznesowe i technologiczne (jak np. sprzedaż podczas pokazów online, lub targów), co wywołało duży wzrost w bilansie handlowych w Chinach.

Dane chińskiego rządu pokazują, że w 2020 roku odbyło się ponad 20 milionów transmisji na żywo, a edukacja za pośrednictwem Internetu wzrosła o 140% w stosunku do roku 2019. Podobnie było w branży medycznej – konsultacji drogą on-line odbyło się o około 70% więcej niż w latach ubiegłych.

W tym samym czasie handel elektroniczny w Chinach zanotował doskonałe wyniki. Według celnych statystyk międzynarodowe transakcje internetowe osiągnęły wartość 1,69 bilionów juanów. To o 31% więcej niż rok wcześniej.

Źródło: https://silkroadpoland.pl/2021/01/chinski-handel-internetowy/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.