Aktualności

Produkcja chińskiego zboża stale rośnie

Już za 5 lat produkcja chińskiego zboża pokryje 99% zapotrzebowania kraju na ten surowiec. Produkcja stale rośnie.

Sektor rolny w Chinach notuje stały wzrost od kilku lat, zwłaszcza w dziedzinie uprawy zbóż. Pięcioletni Plan Rozwoju zakłada, że Chiny już w 2025 roku osiągną poziom upraw, który zagwarantuje pokrycie zapotrzebowania kraju na zboże aż w 99,3%. Przekłada się to liczbę 692 milionów ton produkcji zboża.

Chińska Akademia Nauk Rolniczych i Międzynarodowy Instytut Badań nad Polityką Żywnościową zakładają, że Państwo Środka może stać się w niedługiej perspektywie czasu samowystarczalne pod względem produkcji zbóż. Już w ubiegłym roku, mimo wybuchu pandemii i ograniczonych możliwości produkcyjnych, poziom produkcji zbóż osiągnął 669 milionów ton.

Wzrost rolniczy pozytywnie wpływa także na popularną w Chinach soję. W stosunku do ubiegłego roku w 2021 roku wielkość jej produkcji wzrośnie o 8,3%, co daje ponad 19 milionów ton surowca.

Mei Xurong, wiceprezes Chińskiej Akademii Nauk Rolniczych twierdzi, że Chiny w zasadzie osiągnęły już samowystarczalność pod względem produkcji ryżu i pszenicy – głównych ziaren wykorzystywanych do dalszej produkcji żywności.

Źródło: http://global.chinadaily.com.cn/a/202105/25/WS60acaf07a31024ad0bac1540.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.