Aktualności

Xiaomi liderem światowych dostaw smartfonów

Producent Xiaomi osiągnął drugie miejsce na świecie pod względem dostaw telefonów komórkowych. Pierwsze miejsce objął Samsung.

Chiński producent smartfonów Xiaomi po raz pierwszy w historii stał się drugim co do wielkości dostawcą smartfonów na świecie. Jego udziały w światowej sprzedaży smartfonów wzrosły do 17%, czyli tuż za Samsungiem z wynikiem 19%. Dane udostępniła firma badawcza Canalys.

Światowe dostawy smartfonów wzrosły o 12% w II kwartale 2021 roku w trakcie trwającej pandemii Covid-19. Eksperci z Canalys twierdzą, że wzrost spowodowany jest faktem iż wszyscy dostawcy smartfonów walczą o zabezpieczenie dostaw komponentów w obliczu globalnych niedoborów, które mogą się pojawić.

Apple znalazło się na trzecim miejscu z 14-procentowym udziałem globalnym, podczas gdy chińscy dostawcy Oppo i Vivo uplasowali się na czwartym i piątym miejscu, zdobywając odpowiednio 10 procent udziałów.

Xiaomi dynamiczne rozwija sprzedaż na rykach zagranicznych. Smartfony chińskiego producenta dostępne są już w ponad 100 krajach na świecie. Firma zainwestowała ponad 10 miliardów juanów (ponad 1,5 miliarda juanów) w badania i rozwój w 2020 roku, a szacuje się, że wkład ten wzrośnie w tym roku nawet o 30 lub 40 procent.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202107/19/WS60f529eca310efa1bd662d5e.html

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.