Aktualności

Nowa szybka kolej we wschodnich Chinach

W prowincji Shandong uruchomiono nowy odcinek kolei szybkich prędkości. Pociąg pojedzie z Qufu do Zhuangzhai.

W prowincji Shandong we wschodnich Chinach uruchomiono nowy odcinek kolei dużych prędkości. Dzięki inwestycji włączono miasto Heze do krajowej sieci kolei dużych prędkości. 199-kilometrowy nowy odcinek kolejowy połączy miasto Qufu i Zhuangzhai – pinformowała spółka China Railway Jinan Group Co., Ltd.

Szybki pociąg przewiezie pasażerów w godzinę i 23 minuty z Heze do stolicy prowincji Jinan, zaś w niecałe trzy godziny do Pekinu.

Nowa linia poprawi połączenia komunikacyjne między południową częścią prowincji Shandong a równiną w środkowych Chinach. Znacznie ułatwi to podróżowanie mieszkańców, ale i turystów w tym regionie. Inwestycja ma to ogromne znaczenie dla promowania regionalnego rozwoju gospodarczego i społecznego.

Nowo otwarty odcinek jest częścią szybkiej kolei między Rizhao w prowicji Shandong a Lankao w prowincji Henan. Szybki pociąg pojedzie z prędkością 350 km na godzinę.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202112/27/WS61c915dda310cdd39bc7d915.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.