Aktualności

1 listopada – zakaz ruchu dla ciężarówek

Przełom października i listopada to dla zawodowych kierowców chwila wytchnienia od pracy. W okresie świątecznym obowiązuje zakaz ruchu dla ciężarówek.

Zbliżający się Dzień Wszystkich Świętych jak co roku przyniesie chwilową przerwą w transporcie. Zgodnie z przepisami zakaz ruchu dla samochodów ciężarowych rozpoczyna się już dzień przed rozpoczęciem święta. Tego roku zakaz poruszania się ciężarówek obowiązuje:
– 31 października w godzinach od 18 do 22
– 1 listopada w godzinach od 8 do 22

Podobne ograniczenia występują podczas Świąt Bożego Narodzenia, w Nowy Rok, czy chociażby podczas Święta Niepodległości. Istnieje jednak kilka wyłączeni, których przepisy nie obejmują. Zakaz nie obowiązuje między inny dla pojazdów: służb sanitarnych, ekip usuwających awarie, czy przewożących sprzęt telewizyjny lub sprzęt dla imprez masowych.

 

 

Dzień Wszystkich Świętych celebrowany jest również w innych krajach europejskich. Są to między innymi Włochy, Austria, Francja, czy Słowenia.

Planując dostawę towaru w dniach świątecznych warto pamiętać o zakazie ruchu dla samochodów ciężarowych. Zaplanowana dostawa może zostać przesunięta przez przewoźnika. W tym czasie nie będzie możliwe również pobieranie kontenerów w portach.

Źródło: https://etransport.pl/wiadomosc,71862,1_listopada_z_zakazami_nie_tylko_w_polsce.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.