Aktualności

Bez ułatwień dla Chińczyków przy Euro

Rząd nie zamierza wprowadzać specjalnych ułatwień dla firm i pracowników z Dalekiego Wschodu, by przyśpieszyć budowę infrastruktury na Euro 2012- dowiedziała się "Gazeta Prawna".

Dziennik przypomina słowa ministra sportu i turystyki, który stwierdził niedawno, że oferty firm chińskich mogą być o połowę tańsze od polskich. Mirosław Drzewiecki mówił też o planach skorzystania z pomocy azjatyckich robotników przy budowie dróg i stadionów.

Zdaniem "Gazety Prawnej", za zapowiedziami ministra sportu nie stoją żadne konkrety. Resort Pracy i Polityki Społecznej, kierowany przez Joannę Fedak, nie planuje bowiem ułatwień związanych z zatrudnieniem cudzoziemców z Dalekiego Wschodu. Gazeta zauważa, że nad takimi zmianami nie pracują też ministerstwa: gospodarki, infrastruktury ani sportu. Chińskie firmy będą musiały stanąć do przetargów na budowę dróg czy stadionów na takich samych zasadach jak firmy polskie.

Więcej:

http://biznes.onet.pl/0,1822410,wiadomosci.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.