Aktualności

Strefa wolnego handlu powstanie w Szanghaju

W 2015 r. w szanghajskiej dzielnicy Pudong powstanie strefa wolnego handlu, która obejmie obszar ok. 28 km kw. Planiści przewidują, że będzie ona siłą napędową gospodarki miasta, które w ciągu kolejnych 10 lat stanie się groźnym konkurentem dla Hongkongu.

Obszar objęty planem zagospodarowania obejmuje strefę wolnego handlu Waigaoqiao, port Yangshan i lotnisko międzynarodowe Pudong. Teren jest porównywalny wielkością z wydzielonym miastem Makau, a obroty handlowe przedsiębiorstw zlokalizowanych w tej strefie wyniosły w ubiegłym roku 100 mld dolarów; to najwyższa wartość dla jednego ośrodka na terenie Chin kontynentalnych.

Projekt prawny ustalający zasady funkcjonowania handlu i finansów w nowej strefie został już zatwierdzony przez rząd i administrację lokalną w tym tygodniu i gotowy jest do przedłożenia Radzie Państwa. Według ustalonej procedury proces legislacyjny powinien zakończyć się w drugiej połowie roku.

Więcej:
http://biznes.onet.pl/w-szanghaju-powstanie-strefa-wolnego-handlu,18491,5517567,1,news-detal

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.