Aktualności

Jakość chińskich produktów rośnie

Chińskie firmy coraz częściej inwestują w jakość swoich produktów. Sformułowanie "made in China" coraz rzadziej kojarzy się z niską jakością i masową produkcją. Na obszarze Unii Europejskiej w 2001 roku powstał system RAPEX, mający na celu ochronę zdrowia i bezpieczeństwa konsumentów. Chodzi głównie o bezpieczeństwo zabawek i artykułów niespożywczych.

Jak powiedziała komisarz ds. ochrony praw konsumentów, Meglena Kuneva, władze chińskie wkładają wiele wysiłku, by przestrzegać norm bezpieczeństwa oraz systemu RAPEX.

System ten utworzono dla zapewnienia wysokiego poziomu ochrony zdrowia i bezpieczeństwa konsumentów na obszarze Jednolitego Rynku Unii Europejskiej.

Chiny zgodziły się na podjęcie działań mających na celu dostosowanie do systemu kontroli jakości. Pierwszy szczegółowy raport o środkach zapobiegawczych zostanie przedstawiony w czerwcu 2008 roku.

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.