Aktualności

Chiny i WB: „Przemysł kreatywny” biznesem przyszłości

Londyński Ośrodek Kreatywnego Biznesu gościł w czwartek delegację z Chin. Wspólnie analizowano perspektywy współpracy w formie tworzenia nowych joint ventures (przedsiębiorstw z kapitałem mieszanym) pomiędzy dwoma krajami w dziedzinie przemysłu kreatywnego (związanego z własnością intelektualną).  

Konferencja, której celem jest pomoc we współpracy kreatywnych biznesów zarówno z Chin jak i Wielkiej Brytanii, przyciągnęła około 200 przedsiębiorców rozwijającego się przemysłu – menedżerów, ustawodawców, praktyków akademickich oraz badaczy.

W swoim wystąpieniu rektor londyńskiego Uniwersytetu Sztuki Michael Bichard powiedział, że w ciągu następnych dwóch lat kreatywny biznes przejmie w Wielkiej Brytanii pozostałe sektory, przyczyniając się do zdominowania gospodarki. W tym samym czasie, Chiny znajdą się przed Niemcami jako trzecia największa gospodarka.  

"Jeśli nadal będziemy wyizolowani, nie osiągniemy naszego celu jakim jest budowa światowych marek", powiedział rektor.

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.