Aktualności

Komercjalizacja Chińskiego Banku Rozwoju

W zeszłym tygodniu ostatecznie ratyfikowano plan reform dla Chińskiego Banku Rozwoju (CDB). Dotychczas państwowy bank zostanie przekształcony w komercyjny bank udzielający pożyczek.

 Plan, który został zatwierdzony przez Radę Państwa w połowie bieżącego miesiąca, zakłada serię reform restrukturyzacyjnych oraz zmian w sposobie zarządzania.

Jak podaje Chiński Dziennik Papierów Wartościowych, plan zostanie wkrótce upubliczniony, jednak nie ma jeszcze informacji na temat daty konwersji.

Dyskusja na temat komercjalizacji CDB trwała 4 lata. Czas podjęcia decyzji przedłużał się z powodu obaw utracenia wyjątkowego statusu  banku oraz niskiego wskaźnika zasobów kapitałowych.

CDB jest zobowiązany do otworzenia spółki akcyjnej w ciągu 6-ciu miesięcy od ujawnienia planu. Jak podaje Chiński Dziennik Papierów Wartościowych, Chen Yuan zostanie najprawdopodobniej Prezesem Zarządu skomercjalizowanego Chińskiego Banku Rozwoju.

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.