Aktualności

Kielce będą miały przedstawicielstwo w Pekinie

Chińska firma Beijing HeliView International Exhibition Co. Ltd. będzie prowadzić przedstawicielstwo Kielc w Pekinie – poinformował w środę prezydent Kielc Wojciech Lubawski.
 
Prezydent powiedział na konferencji prasowej, że biuro zacznie działać niebawem, a miasto nie poniesie kosztów jego prowadzenia.

Lubawski zaznaczył, że HeliView jest jednym z największych operatorów targowych w Chinach – zajmuje się organizowaniem targów na całym świecie i współpracuje z największymi wystawcami, dlatego będzie znakomitym partnerem dla Kielc, w których rozwija się ośrodek targowy.

 
Według niego HeliView jest na etapie przygotowania umowy o współpracy z Targami Kielce, które są wiceliderem na rynku wystawienniczym w Polsce. Zaznaczył, że chiński partner zajmie się nie tylko targami, ale też biznesem, inwestycjami, wymianą kulturalną i sportową.

Przedstawicielstwo w Pekinie to kolejny element nawiązywania współpracy Kielc z Chinami. Lubawski chce, by Kielce stanowiły ośrodek współpracy z Chinami w Polsce. Powstaje polsko-chiński park biznesu, miasto stworzyło spółkę z jedną z największych na świecie firm budowlanych International Industry and Commerce Co. (CIIC). Kilka innych firm jest zainteresowanych współpracą.

 
Lubawski powiedział, że miasto wydało po chińsku album o Kielcach – jest to pierwsze tego typu wydawnictwo w języku chińskim. Za dwa tygodnie ukaże się po chińsku pierwszy w historii album "Polska", do którego prezydent Kielc napisał przedmowę. W urzędzie miasta pracuje chińska stażystka, która m.in. zajmuje się tłumaczeniami i czyta tekst w chińskiej wersji promocyjnego filmu o Kielcach.
Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.