Aktualności

Faktoring będzie rósł z eksportem

Wg opublikowanych 13 listopada br danych GUS polski eksport w okresie od stycznia do września 2007 roku osiągnął poziom 72,8 mld Euro (wrost o 13,4% w stosunku do analogicznego okresu w 2006 r.), przy poziomie importu 84,7 mld Euro (wzrost o 16,1%).

Największy udział w eksporcie Polska zanotowała w wymianie handlowej z Niemcami (26,1%), Włochami (6,6%), Francją (6,1%), Wielką Brytanią (6%) i Republiką Czeską (5,6%). W analogicznym okresie największymi partnerami handlowymi w imporcie były Niemcy (24,1%), Rosja (8,7%), Chiny (7%), Włochy (6,8%) i Francja (5,2%).

Rozwój faktoringu eksportowego w spółce Polfactor koncentruje się na współpracy z Wielką Brytanią, Austrią, Norwegią, Hiszpanią i Estonią (58% wartości całego portfela) natomiast największe transakcje w faktoringu importowym odnotowane zostały we współpracy z faktorami z Niemiec, Łotwy, Tajwanu, Francji i Grecji.

Prezes Polfactor Elżbieta Urbańska prognozuje wzrost udziału faktoringu eksportowego i importowego w portfelu usług faktoringowych spowodowany przewidywanym dwucyfrowym wzrostem wymiany handlowej, jak i rozwojem usługi faktoringu na świecie.

Polfactor SA jest członkiem międzynarodowej sieci faktorów – Factors Chain International (FCI). Obecnie FCI zrzesza 212 członków z 61 krajów. W jakościowym ratingu „Najlepszy Faktor Roku” publikowanym przez FCI Polfactor SA w 2005 r. zajął 19 miejsce na 110 uczestników (najwyższa pozycja wśród polskich firm faktoringowych zrzeszonych w FCI).

Polfactor SA zapewnia swoim Klientom profesjonalne zarządzanie należnościami, finansowanie, przejęcie ryzyka wypłacalności, prowadzenie kont rozliczeniowych Odbiorców i efektywne egzekwowanie należności. Oferuje następujące usługi: faktoringu krajowego z regresem, z przejęciem ryzyka wypłacalności odbiorcy oraz faktoring eksportowy i gwarancje importowe.

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.