Aktualności

UE wciąż największym partnerem handlowym Chin

Najnowsze dane Głównego Urzędu Celnego Chin pokazują, że w 2007 roku handel Chin z głównymi partnerami handlowymi uległ dynamicznemu rozwojowi. Odnotowano ponad 20% wzrost w wymianie handlowej Chin z UE, USA, Japonią i ASEAN-em.

Z danych wynika, że w styczniu i lutym tego roku, UE nadal pozostała pierwszym, co do wielkości, partnerem handlowym Chin. Obroty bilateralnego handlu przekroczyły 51 miliardów USD, wzrastając o ponad 42% w porównaniu z analogicznym okresem ub.r..

6 marca ambasador UE w Chinach Serge Abou zaznaczył w Szanghaju, że konflikt handlowy nie powinien przysłaniać stosunków handlowych między Europą, a Chinami.

Serge Abou powiedział, że wartość obrotów handlowych między Chinami, a Europą w ciągu minionych 5 lat wzrastała o 20% rocznie. Dziedziny współpracy gospodarczo-handlowej między obu stronami nieustannie się zwiększały. Unia Europejska jest największym chińskim partnerem handlowym. Równocześnie Chiny zajmują drugie miejsce pod względem wartości obrotu handlu UE z innymi krajami. Przyczynia się do tego m.in. dobra podstawa współpracy gospodarczo-handlowej między Chinami, a Europą. Zaznaczył on także, że Chiny będą najważniejszym strategicznym partnerem UE.

W zeszłym roku wartość obrotów handlowych między Chinami, a UE wyniosła 272,3 miliardów USD.

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.