Aktualności

Chiny liderem we wprowadzaniu zarządzania jakością

Chińskie organizacje wprowadzają systemy zarządzania jakością znacznie szybciej niż reszta świata – głównie pod względem reputacji oraz zadowolenia klienta – ujawniły we wtorek przeprowadzone badania, jak podaje agencja Xinhua.

Badania te zostały przeprowadzone przez Lloyd’s Register Quality Assurance (LRQA). Naukowcy twierdzą iż fala inwestycji w systemy zarządzania jest spowodowana chęcią przezwyciężenia szablonowego myślenia, że w krajach rozwijających się jak np. Chiny jakość produkcji oraz standardy ekologiczne i społeczne są niższe niż na świecie.

Chęć poprawy reputacji, zadowolenia klientów i podniesienia jakości wyrobów i usług to główne czynniki powodujące konieczność wprowadzania zmian do systemów zarządzania.

„Nie jest to bez znaczenia że Chiny są obecnie liderem na świecie z tak gwałtownie rosnącym współczynnikiem wprowadzania systemów zarządzania. Nie wiadomo czy nie opanują tajników procesów społecznych oraz sposobu rządzenia w podobnym czasie.” – mówi Andrew Kakabadse, profesor zarządzania międzynarodowego w Cranfield School of Managment w Wielkiej Brytanii.

Raport pokazuje że 54% respondentów uważa że standardy ekologiczne są niższe na wschodzących rynkach niż w wysoko rozwiniętych krajach. 47% uważa że przepisy BHP nie są zbytnio przestrzegane na tych rynkach, natomiast 41% jest zdania że systemy zarządzania są mniej rygorystyczne w krajach mniej rozwiniętych.

Chiny postanowiły więc sprawdzić jaki wpływ na reputacje firm oraz zadowolenie klientów będzie miało posiadanie silnego systemu zarządzania twierdzi Ian Hodgskinson, dyrektor systemów zarządzania w LRQA.

Powstające parę lat temu systemy poświęcone kontroli jakości produkcji rozpowszechniły się obecnie i stały się podstawowym narzędziem zarządzania organizacją.

LRQA jest wiodącą na świecie firmą certyfikacyjną zapewniającą także usługi szkoleniowe w tym zakresie dla szerokiej gamy organizacji na całym świecie.

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.