Aktualności

Chiny dominują światową produkcję autobusów elektrycznych

Chiny w roku 2017 sprzedały ponad 90 tys. autobusów elektryczny, w Europie liczba ta przekracza zaledwie tysiąc. Największy chiński przedsiębiorca produkujący autobusy to Yutong, natomiast pod względem produkcji pojazdów z napędem elektrycznym to znany także w Polsce BYD.

Państwo Środka rozwija się w tym aspekcie bardzo szybko, ponieważ jeszcze w roku 2013 zostało sprzedanych zaledwie 1652 autobusy elektryczne. Już w 2015 roku było to 98% wszystkich autobusów elektrycznych na świecie. Firma Yutong w 2017 roku wyprodukowała 67 658 autobusów o różnych napędach a 8 712 z nich trafiło na eksport. Od początku roku 2011 do końca roku 2017 w Chinach wyprodukowana 316 978 autobusów elektrycznych.

Więcej informacji na stronie: http://www.transport-publiczny.pl/wiadomosci/chiny-ponad-300-tys-autobusow-elektrycznych–58088.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.