Aktualności

Chińscy naukowcy opracowują nowy materiał opatrunkowy

Chińscy naukowcy opracowali nowy rodzaj hydrożelu antybakteryjnego, który może być stosowany w leczeniu ran. Opatrunek na ranę jest niezbędny do gojenia się ran skóry, a projektowanie opatrunków o właściwościach przeciwbakteryjnych, efektach terapeutycznych i odpowiednich właściwościach mechanicznych ma praktyczne znaczenie w opiece zdrowotnej.

Opatrunki na rany hydrożelowe zyskały popularność w ostatnich latach, ale mają braki, takie jak niezdolność do dopasowania skóry i brak właściwości antybakteryjnych.

Naukowcy z Xi'an Jiaotong University w prowincji Shaanxi w północno-zachodnich Chinach opracowali samoleczący, wstrzykiwany hydrożel, który pełni funkcję opatrunku na ranę, szczególnie w przypadku uszkodzenia stawów.

Dzięki wysokiej przyczepności hydrożel może szybko zabezpieczyć rany o dowolnym kształcie i związać się z brzegami rany, zapewniając fizyczną barierę przed zanieczyszczeniami, symulując wilgotne warunki skórne.

Ponadto, materiał podobny do skóry wykazuje rozciągliwe i ściśliwe właściwości, które znacznie zmniejszają dyskomfort związany
z tradycyjnymi opatrunkami.

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201809/03/WS5b8cf280a310add14f3894d2.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.