Aktualności

Telekomy nie chcą Huawei przy rozbudowie sieci 5G

Największe telekomy na świecie odmówiły współpracy z Huawei przy rozbudowie sieci 5G. Decyzję tę motywują względami politycznymi.

Na chwilę obecną w Europie Orange wykluczyło produkty Huawei we Francji przy rozbudowie sieci 5G, z kolei Deutsche Telecom twierdzi, że dokonuje wnikliwego przeglądu zakupów sprzętu chińskiej marki. Również Australia i Nowa Zelandia ogłosiły niedawno decyzję o zablokowaniu uczestnictwa Huawei przy budowie swoich sieci 5G. Z kolei Wielka Brytania w ubiegłym tygodniu pozbawiła sprzęty chińskiego producenta dostępu do sieci 4G.

Tłem dla tych wydarzeń ma być bezpieczeństwo narodowe, o które obawiają się Stany, Wielka Brytania czy Francuzi. Spowodowane jest to niejednokrotnie pojawiającymi się pogłoskami o tym, że Huawei używa swojego sprzętu i technologii do gromadzenia informacji wywiadowczych dla chińskiego rządu.

Krytycy tej opinii uważają, że za blokadami współpracy przy sieci 5G stoi tajne spotkanie krajów „Pięciu oczu” mające na celu uduszenie rozwoju marki Huawei. Również USA zachęca sojuszników do rezygnacji z używania sprzętów chińskiego producenta a kanadyjskie władze kilka tygodni temu aresztowały dyrektora finansowego Huawei, powodując tym samym ogromne wzburzenie na rynku telekomunikacji.

Chiny ponadto mają szansę stać się największą gospodarką na świecie, wyprzedzając tym samym Stany Zjednoczone, co może być przyczyną obaw ze strony całego świata i blokady rozwoju sieci i technologii Huawei.

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201812/16/WS5c1631c6a3107d4c3a0010fc.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.