Aktualności

Ze statku MSC Zoe spadło 270 kontenerów

Statek MSC Zoe stracił na Morzu Północnym aż 270 kontenerów. Straż przybrzeżna ostrzega statki w pobliżu przed załadunkami unoszącymi się na morzu.

Holenderska straż przybrzeżna wydała ostrzeżenie nawigacyjne po tym jak kontenerowiec MSC Zoe stracił w dniu sylwestrowym dziesiątki kontenerów na Morzu Północnym. Do zdarzenia doszło między wyspą Vlieland w Holandii a niemiecką zatoką w południowo-wschodnich rejonach Morza Północnego.  W trakcie zdarzenia kontenerowiec poruszał się z belgijskiej Antwerpii w kierunku Bremerhaven w Niemczech. Z początku straż zgłosiła utratę około 30 kontenerów, jednak w środę liczba ta wzrosła do 270.

Statki przepływające w pobliżu są stale ostrzegane przed zagrożeniem zderzenia się z dryfującymi załadunkami. Na holenderskie plaże Vlieland, Terschelling i Ameland morze wyrzuciło już 21 kontenerów. Zawartość wszystkich zagubionych ładunków nie została jeszcze potwierdzona, jednak jest pewne, że co najmniej trzy z nich zawierają substancje niebezpieczne. Straż ostrzega również ludność cywilną, aby nie zbliżała się do żadnego z wyrzuconych na brzeg kontenerów.

Przedsiębiorcy mający podejrzenie, że na statku znajdował się ich towar, powinni zgłosić się do obsługujących ich firm spedycyjnych w celu ubezpieczenia załadunku.

Kontenerowiec MSC Zoe to jeden z największych tego typu statków na świecie. Mierzy 396 metrów i jest w stanie pomieścić 19 224 kontenery dwudziestostopowe.

Więcej informacji na stronie: https://gcaptain.com/dutch-coastguard-msc-zoe-loses-hundreds-of-containers-overboard-in-north-sea/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.