Aktualności

Spowolnienie wzrostu gospodarczego Chin

Analitycy ostrzegają, że okres szybkiego wzrostu gospodarczego Chin może się zatrzymać. Zagrożenie dla gospodarki USA ze strony Chin wydaje się być przeszłością.

W latach 80-tych dwudziestego wieku panowało przekonanie, że Chiny i Japonia staną się najsilniejszymi gospodarkami światowymi z największymi wpływami. Aktualnie gospodarka Chin jest bardzo istotna i wpływa na światowe rynki finansowe, jednak wciąż pozostaje w tyle za Stanami Zjednoczonymi.

Wśród inwestorów panuje przekonanie, że to właśnie od Chin może rozpocząć się kolejny kryzys finansowy, który wpłynie także na gospodarkę USA oraz kraje strefy euro. Prognozy te oparte są na analizie aktualnych odczytów finansowych, zgodnie z którymi wzrost gospodarczy Chin może spaść poniżej 6,5 procenta w czwartym kwartale tego roku. Pierwsze trzy kwartały mogą zakończyć się podobnie. Jednym z malejących wskaźników gospodarczych są odczyty PMI dla przemysłu, który siódmy raz z rzędu maleje w odniesieniu do poprzednich miesięcy.

Chiński rząd zobowiązał się wesprzeć przedsiębiorców w 2019 roku, między innymi poprzez obniżenie podatków oraz próbę rozwiązania sporu handlowego ze Stanami Zjednoczonymi. Jeśli stymulacja gospodarki przebiegnie prawidłowo, nastąpi ożywienie gospodarcze nie tylko w Chinach, ale również w krajach partnerskich.

Więcej informacji na stronie: https://comparic.pl/ochlodzenie-chinskiej-gospodarki-czas-obawiac-sie-najgorszego/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.