Aktualności

600 km/h chińskim pociągiem

Już w 2025 roku w Chinach gotowe do pracy będą pociągi rozwijające prędkość 600 km/h. Obecnie szybka kolej chińska porusza się z prędkością 350 km/h.

Chińska kolej jest jedną z najprężniej rozwijających się na świecie. Zarówno pod względem rozbudowanej sieci torów kolejowych jak i najnowocześniejszych technologii. Państwo Środka dumne jest także z nowoczesnych pociągów maglev, których ruch odbywa się w oparciu o technikę lewitacji magnetycznej. Już za kilka lat o Chinach będzie jednak głośno z powodu najszybszego pociągu na świecie.

Już za 3 lata, w 2025 roku, Chiny chcą zaprezentować ultraszybki pociąg, który będzie zdolny poruszać się z prędkością 600 km/h. Inżynierowie na razie opracowują prototyp pociągu, ale są przekonani, że pierwszy egzemplarz wyjedzie na chińskie tory już za 3 lata. Nie wiadomo jeszcze na jakiej technologii zostanie oparta maszyna.

Zdumiewające jest tempo rozwoju chińskiej kolei. Jeszcze w 1993 roku pociągi w Chinach poruszały się z maksymalną prędkością 48 km/h, by w 2007 roku pojechać z prędkością 250 km/h. W międzyczasie chińska kolej przeszła aż sześć etapów modernizacji – zarówno wagonów pociągowych jak i infrastruktury torowej.

Obecnie Chiny posiadają już 40 000 kilometrów torów umożliwiających szybką jazdę pociągów. Do 2035 roku sieć ma rozwinąć się o kolejne trasy osiągając długość 70 000 kilometrów. Aktualnie kolej chińska korzysta z pociągów poruszających się z prędkościami od 200 do 350 km/h.

Źródło: https://silkroadpoland.pl/2022/08/600-km-h-pociagiem/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.