Aktualności

Chińskie firmy dostawcze zobligowane do recyklingu

Władze chińskie wzywają firmy dostawcze do ponownego wykorzystywania opakowań, które wprowadzają na rynek. Ograniczenia w wytwarzaniu odpadów i zachęcenie do recyklingu ma pomóc w rozwiązaniu rosnącego problemu śmieci.

Chiński przemysł dostaw ekspresowych wykorzystał w 2016 roku prawie 18 miliardów toreb plastikowych i ponad 8 miliardów pudeł kartonowych. Ponadto do obiegu zostało wprowadzone aż 300 milionów rolek taśmy pakowej. Oczekuje się, że w tym roku liczba dostaw może wzrosnąć z 50 do 60 miliardów, co wiążę się ze zwiększeniem liczby wprowadzanych opakowań.

Eksperci ostrzegają, że ekologizacja przemysłu dostawczego jest niezbędna do ograniczenia zanieczyszczeń. Aktualnie większość materiałów używanych do pakowania nie nadaje się do recyklingu. Pierwszym krokiem ma być wprowadzenie przez dostawców pojemników, do których klienci będą mogli oddawać zużyte opakowania. Mają pojawić się także płócienne torby zamiast plastikowych oraz pudełka wielokrotnego użytku. Władze proponują też zadrukowywanie opakowań ekologicznym tuszem opartym na bazie wody.  

Raporty środowiskowe mówią, że aż 93% wzrostu ilości odpadów w gospodarstwach domowych pochodzi właśnie z opakowań od firm kurierskich i dostawczych. Opakowania, które zostały już wprowadzone do obiegu, muszą poczekać aż 200 lat na całkowitą degradację. Z kolei opakowania ekologiczne potrzebują zaledwie pół roku na rozkład do postaci wody i dwutlenku węgla.

Koszty wytwarzania opakowań biodegradowalnych są o około 30% wyższe niż tworzyw ze zwykłego plastiku. Aby z powodzeniem wprowadzić je na rynek niezbędna będzie edukacja społeczeństwa i zwiększanie jego świadomości w zakresie ekologii.

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201902/11/WS5c60d0efa3106c65c34e89a3.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.