Aktualności

Program pilotażowy dla chińskiej opieki zdrowotnej

Nowy program opieki zdrowotnej ma połączyć usługi pielęgniarskie i medyczne pomiędzy sferą on-line i off-line. Plan pilotażowy ma trwać od lutego do grudnia bieżącego roku.

Wśród wytypowanych do pilotażu miast znalazły się Pekin, Tianijn, Szanghaj, Jiangsu i Zhejiang – ogłosiła chińska Narodowa Komisja Zdrowia. W ramach programu weryfikowane będą licencje ośrodków zdrowia na świadczenie praktyk medycznych, opieki domowej i diagnostyki.

Wykwalifikowane instytucje medyczne będą z kolei zachęcane do wzmocnienia zarządzania personelem poprzez AI – głównie rozpoznawanie twarzy i określonych cech ludzkich. Jednocześnie zostanie stworzony system nadzoru wynagrodzeń dla pielęgniarek, które łamią przepisy i osiągają złe wyniki w działaniach praktycznych.

Plan pilotażowy przewiduje, że pielęgniarki delegowane do wizyt domowych powinny posiadać minimum pięcioletnie doświadczenie i tytuł technika zarejestrowany w systemie elektronicznym.

Nowymi usługami mają zostać objęte głównie osoby starsze, pacjenci na rekonwalescencji oraz ci, którzy mają problemy z poruszaniem się. Przed świadczeniem usług off-line, instytucje medyczne będą diagnozować wnioskodawców on-line pod kątem chory, potrzeb i możliwej opieki.

Zdaniem urzędników liczba niepełnosprawnych i osób starszych w Chinach rośnie, przez co niezbędne jest wprowadzenie rzetelnej opieki domowej. Według danych ponad 17,3% Chińczyków to osoby powyżej 60 roku życia.

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201902/13/WS5c63cfffa3106c65c34e9239.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.