Aktualności

Google zawiesza współpracę z Huawei

Holding Alphabet, właściciel Google, ograniczy współpracę z Huawei. Chiński producent nie będzie otrzymywał aktualizacji dla systemu Android i aplikacji takich jak Gmail, czy Youtube.

Holding Alphabet, do którego należy Google, podjął decyzję o ograniczeniu współpracy z Huawei – donosi agencja Reuters. Chiński gigant wśród smartfonów nie będzie otrzymywał aktualizacji systemu Android, a urządzenia nie będą wyposażone w Gmail, Mapy, czy Youtube’a. Jednocześnie kilku amerykańskich producentów podzespołów, w tym Intel i Qualcomm, zapowiedziało przerwanie dostaw dla Huawei.

Są to konsekwencje spowodowane ostatnimi regulacjami zatwierdzonymi przez Donalda Trumpa. Zgodnie z nimi obecność chińskich firm na rynku amerykańskim ma zostać ograniczona. Dotyczy to między innymi Huawei i ZTE podejrzewanych niedawno o szpiegostwo.

Huawei tym samym straci dostęp do aktualizacji Androida, na którym pracują wszystkie jego smartfony. Nie dotyczy to wyłącznie otwartych wersji systemu, które dostępne są darmowo na całym świecie. Obostrzenia te nie dotkną też użytkowników korzystających już ze smartfonów Huawei. Problem dotyczyć będzie wyłącznie nowych, wprowadzanych na rynek telefonów. Zabraknie w nich podstawowych aplikacji jak Gmail, Mapy, czy Youtube.

Jednocześnie chiński producent wydał oświadczenie, w którym stara się uspokoić użytkowników smartfonów, zapewniając ich o wsparciu technologicznym dla systemu Android w wersji otwartej. Huawei nie zajął jeszcze oficjalnego stanowiska w sprawie, jednak firma od dawna przygotowywała się na podobny scenariusz.

W Huawei uderzyli też amerykańscy producenci sprzętu IT: Intel, Xilinx, Qualcomm i Broadcom, które zapowiedziały, że nie dostarczą chińskiemu gigantowi podzespołów, aż do odwołania. Chiński producent zapewnia, że będzie rozwijał własne rozwiązania technologiczne, które uniezależnią go od zagranicznych dostawców.

Więcej informacji na stronie: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/google-zawiesza-wspolprace-z-huawei-chinski-koncern-bez-dostaw-od-intela-i-qualcomma-dlaczego-skutki

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.