Aktualności

Chiński sterowiec bada atmosferę Tybetu

Chińscy naukowcy wystrzelili w niebo sterowiec Jimu 1, który będzie zbierał dane o pogodzie i atmosferze. Jimu zbada pogodę i atmosferę na wysokości 7 000 metrów nad Tybetem.

Naukowcy z Chin wystrzelili w niebo gigantyczny sterowiec o napędzie helowym nad płaskowyż Qinghai-Tybet. Jimu 1 będzie badał warunki pogodowe na wysokości 7 000 metrów. Zebranie danych atmosferycznych i obserwacja zmian klimatu zapewni wsparcie dla zrównoważonego rozwoju płaskowyżu.

Planowany Jimu 2 ma polecieć jeszcze wyżej, bo na wysokość 8 800 metrów. Ma przekroczyć wysokość góry Qomolangma, a na jego pokładzie znajdzie się zaawansowany sprzęt eksperymentalny, który, zdaniem Chińczyków, przesunie granice nauki i inżynierii.

Podcas gdy Jimu 1 jest zaledwie prototypem, to Jimu 2 będzie gotowym modelem do działania na wysokościach. Jimu 1 ma objętość 2 300 metrów sześciennych i zawiera ponad 1 400 kilogramów helu. Jego powierzchnia wykonana jest z materiału kompozytowego, który może wytrzymać ultraniskie temperatury.

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201905/23/WS5ce63ee4a3104842260bd633.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.