Aktualności

Chińczycy z nową metodą wykrywania markerów raka

Chińscy naukowcy opracowali nową metodę wykrywania markerów nowotworowych. Podczas testów okazała się skuteczna, co daje szanse na szybsze diagnozy.

Naukowcy zespół badawczy z Instytutu Inżynierii Biomedycznej i Technologii w Suzhou dokonali odkrycia nowej i skutecznej metody do wykrywania złośliwych markerów nowotworowych. Nowy sposób pozwala wykryć dwa rodzaje powszechnych markerów raka: alfa-fetoproteinę (AFP) oraz antygen karcynoembrionalny (CEA). Zdaniem szefa zespołu badawczego, Miao Penga, ma to ogromne znaczenie dla wczesnego wykrywania i diagnozowania raka.

Markery CEA i AFP odpowiedzialne są za powstawanie wielu rodzajów nowotworów. Zatem możliwość wykrycia ognisk choroby odegra niewątpliwie istotną rolę w badaniach nad rakiem. Jednocześnie nowa metoda jest prosta w obsłudze, tańsza i wygodniejsza, dzięki czemu zyskuje potencjał w badaniach biomedycznych i diagnostyce klinicznej.

Artykuł o nowej metodzie opublikowano w brytyjskim czasopiśmie naukowym Nanoscale.

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201906/05/WS5cf76eeda31017657722fac5.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.