Aktualności

Szanghaj – Ningbo: budowa mostu szybkiej kolei

Rozpoczęła się budowa mostu dla szybkiej kolei na odcinku między Szanghajem a Ningbo. Będzie to jedna z ważniejszych inwestycji w regionie delty rzeki Jangcy.

Nowa inwestycja kolejowa na odcinku między Szanghajem a Ningbo w prowincji Zhejiang znacząco wpłynie na czas podróż między miastami, skracając ją z czterech do jednej godziny. Skróci się również czas na pokonanie drogi między Pekinem i Ningbo do zaledwie pięciu godzin. Pociągi będą tu pędzić z prędkością 350 km na godzinę.

Między Ningbo a Szanghajem od lat istnieje tradycyjny związek. Obydwa to portowe miasta otwarte na handel międzynarodowy. Wiele rodzin mieszkających w Szanghaju pochodzi właśnie z Ningbo. Pomimo pokrewieństwa, podróż między miastami była do tej porty hamowana przez Zatokę Hangzhou. Podróż trwała zatem od trzech do czterech godzin.

Dopiero w 2008 roku otwarto most Hangzhou Bay Bridge, który łączy Jiaxing z Ningbo i pozwala na pokonanie samochodem odległości między nimi w ciągu dwóch godzin.

Zdaniem ekspertów nie jest to jednak wystarczające, ponieważ delta rzeki Jangcy ma stać się szóstą co do wielkości aglomeracją miejską. Region Szanghaju, Jiangsu, Zhejiang i prowincji Anhui liczy 200 milionów mieszkańców i stanowi aż jedną szóstą całkowitej populacji Chin.

Lu Dadao z Chińskiej Akademii Nauk twierdzi, że stworzenie jednogodzinnej sieci ruchu drogowego między Szanghajem, Wuxi, Jiaxing czy Ningbo pozwoli mówić o tym regionie jako spójnej aglomeracji.

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201906/06/WS5cf86bc0a31017657722fcc3.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.