Aktualności

Amerykanie przeciwko wojnie handlowej z Chinami

Coraz więcej firm amerykańskich prosi o zwolnienie niektórych produktów z sankcji celnych nałożonych na import z Chin. Dla wielu jest to jedyne źródło dostaw.

Na Komisji Handlu Międzynarodowego w Waszyngtonie zebrało się ponad 300 przedsiębiorstw i grup przemysłowych, którzy domagają się zniesienia sankcji celnych na niektóre towary importowane z Chin. Wojna handlowa między USA a Państwem Środka uderza w interesy firm z obydwu państw. Dotyczy to głównie produktów, na które nałożono 25 procentowe taryfy.

Liderzy przemysłu uważają, że Chiny są niezbędnym i niezastąpionym dostawcą dóbr na rynku i idealnym partnerem biznesowym w skali światowej. Wyższe ceny półproduktów i surowców prowadzić będą do podwyższenia cen produktu dla klienta końcowego. Uderzy to w interesy i zyski amerykańskich przedsiębiorców.

Do produktów, na które nałożono najwyższe sankcje, należą między innymi dzieła sztuki pochodzące z Chin, w tym obrazy, rysunki, antyki, czy przedmioty kolekcjonerskie.

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201906/24/WS5d10233ba3103dbf14329c7c.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.