Aktualności

Chiny zaczynają dbać o ochronę danych osobowych?

Ministerstwo Edukacji poinformowało w czwartek, że autorzy aplikacji edukacyjnych muszą zarejestrować swoje produkty do końca tego roku.

Osiem ministerstw wydało wspólnie dyrektywę regulującą korzystanie z aplikacji edukacyjnych w szkołach, poinformowano w komunikacie prasowym.

Nadużywanie aplikacji w niektórych szkołach, a także szkodliwe informacje i szerzące się reklamy w niektórych programach niepokoiły nauczycieli i powodowały niepotrzebne obciążenia dla uczniów i ich rodzin, powiedział Lei Chaozi, starszy urzędnik ministerstwa.

Zgodnie z dokumentem rząd opracuje bazę danych aplikacji edukacyjnych i wzmocni nadzór nad ich treścią i działaniem.

Zgodnie z dyrektywą firmy tworzące takie aplikacje powinny ustanowić wewnętrzne systemy zarządzania danymi osobowymi, które zbierają od użytkowników, informować ich o tym, dlaczego muszą gromadzić takie informacje i jak będą z nich korzystać, oraz uzyskiwać zgodę przed ich zebraniem.

Dodali, że standardem powinien być wymóg również uzyskania zgody opiekuna przed zebraniem danych osobowych od nieletnich.

Zgodnie z rozporządzeniem aplikacja edukacyjna wybrana jako zwykłe narzędzie dydaktyczne nie powinna pobierać opłat od studentów i ich rodzin ani zawierać reklam handlowych lub gier.

Źródło: http://global.chinadaily.com.cn/a/201909/05/WS5d70f660a310cf3e35569f9f.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.