Aktualności

Przełom w badaniach Drogi Mlecznej

Chińscy astronomowie zrealizowali około 71,4 procent wielkiego projektu malowania portretu rozległej Drogi Mlecznej.

Oczekuje się, że ukończenie całego projektu zajmie kolejne cztery do pięciu lat, powiedział Lu Dengrong, starszy inżynier pracujący przy projekcie.

Zdaniem chińskich astronomów projekt Drogi Mlecznej ma na celu zbadanie rozkładu, struktury i właściwości chmur molekularnych, aby uzyskać względnie pełny obraz.

„Projekt zmieni rozumienie naszej galaktyki” – powiedział Lu.

Obserwacja Drogi Mlecznej została przeprowadzona za pomocą 13,7-metrowego teleskopu z falą milimetrową znajdującego się na pustyni Gobi na wysokości 3200 metrów w prowincji Qinghai w północno-zachodnich Chinach.

Teleskop jest jedynym tak dużym radioteleskopem w Chinach pracującym w paśmie fal milimetrowych, dostarczającym dane do szeregu kluczowych badań astronomicznych, będąc jednocześnie otwarty dla astronomów na całym świecie.

Służy głównie do badania chmur molekularnych i powstawania gwiazd, a także mgławicy planetarnej, ewolucji gwiazd i materii międzygwiezdnej.

Źródło: http://www.xinhuanet.com/english/2019-09/13/c_138389267.htm

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.