Aktualności

Premiera nowych produktów Huawei

Huawei kilka dni temu uruchomił Atlas 900, superszybki klaster szkoleniowy AI, na corocznej konferencji Huawei Connect w Szanghaju.

Hu Houkun, wiceprezes chińskiego giganta technologicznego, powiedział, że Atlas 900 jest „najszybszym na świecie klastrem szkoleniowym AI”, który łączy moc tysięcy procesorów Ascend i może obsłużyć modele w ciągu kilku sekund, których trenowanie zajmowało kilka miesięcy.

Potęga obliczeń AI zapewni nowe możliwości w różnych dziedzinach badań naukowych i innowacji biznesowych, od astronomii po eksplorację ropy naftowej.

Według Hu, Huawei wdrożył Atlas 900 w Huawei Cloud jako usługę w chmurze, aby umożliwić swoim klientom szybkie zapoznanie się z produktem szkoleniowym AI.

Firma z siedzibą w Shenzhen zobowiązała się do zwiększenia inwestycji w strategię obliczeniową AI. Huawei dąży również do zbudowania otwartego ekosystemu dla swojej strategii obliczeniowej, zarówno pod względem sprzętu, jak i oprogramowania.

W ciągu najbliższych pięciu lat firma zainwestuje 1,5 miliarda dolarów amerykańskich w program dla programistów umożliwiając swoim partnerom na całym świecie opracowywanie nowej generacji inteligentnych aplikacji i rozwiązań.

Hu powiedział, że w erze sztucznej inteligencji istnieje ogromne zapotrzebowanie na moc obliczeniową, a obliczenia statystyczne wkrótce staną się głównym nurtem. 

„Szacujemy, że za pięć lat obliczenia AI będą stanowiły ponad 80 procent całej mocy obliczeniowej, której używamy na całym świecie”.

W erze sztucznej inteligencji naukowcy opracowali modele obliczeń statystycznych dla dużych zbiorów danych, w tym rozpoznawanie głosu, rozpoznawanie obrazów i tłumaczenie w czasie rzeczywistym, z którymi nie mógł sobie poradzić tradycyjny komputer oparty na regułach.

Źródło: http://www.xinhuanet.com/english/2019-09/18/c_138402296_2.htm

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.