Aktualności

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Chińska firma produkująca sprzęt kolejowy z siedzibą w Qingdao, mieście portowym we wschodniej prowincji Shandong, ogłosiła, że w piątek zakończyła największy na świecie eksperyment zderzeniowy pociągów dużych prędkości.

Według eksperymentu przeprowadzonego przez China Railway Rolling Stock Corp (CRRC) lokomotywa zderzyła się z inną nieruchomą z prędkością 76 km na godzinę, co według firmy jest największą prędkością, jaką kiedykolwiek stosowano do tego typu eksperymentu na świecie.

„Przestrzeń w lokomotywach pozostała nietknięta po zderzeniu, co świadczy o skuteczności urządzeń pochłaniających energię opracowanych przez firmę i ujawnia, że chińskie technologie bezpieczeństwa stosowane w pociągach dużych prędkości osiągnęły najwyższy poziom na świecie” powiedział Ding Sansan, zastępca głównego inżyniera firmy.

Założona w 2017 roku platforma do eksperymentów zderzeniowych pojazdów kolejowych jest jedną z najbardziej zaawansowanych w kraju.

Źródło: http://global.chinadaily.com.cn/a/201909/29/WS5d8fea7ea310cf3e3556e117.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.