Aktualności

Niebezpieczeństwo influencerów

W obecnych czasach przed rodzicami staje jeszcze więcej wyzwań niż kiedykolwiek. Rozprzestrzeniające się uzależnienie od Internetu i treści w nim zawartych jest realnym zagrożeniem dla wieku dorastających dzieci.

Do tej pory w sieci wiele stawiano pod wątpliwość walor edukacyjny tutoriali i klipów wrzucanych przez influencerów. Nikt jednak nie myślał, że te treści mogą być… niebezpieczne.

5 września 14-letnia dziewczynka z prowincji Shandong zmarła z powodu powikłań poważnych oparzeń podczas wakacji. Uczennica, nazywana Zhezhe, została ranna w sierpniu podczas robienia popcornu w domu za pomocą puszki po napojach i butelki etanolu o wysokim stężeniu.

Rodzice Zhezhe za śmierć córki obwiniają autora bloga kulinarnego „Xiaoye the White Collar” ponieważ do wypadku doszło w momencie, kiedy dziewczyna razem za swoją 12-letnią sąsiadką przygotowywała przekąskę zgodnie z instrukcją zawartą w 22 sekundowym klipie opublikowanym przez blogera. Niestety w filmiku nie było informacji o tym, że przegrzany etanol może się zapalić i w konsekwencji wybuchnąć.

W tym czasie bloger opublikował ponad 140 podobnych filmów o kuchni na Douyin – popularnej krótkiej aplikacji wideo znanej za granicą jako TikTok – oraz na serwisie mikroblogowym Sina Weibo.

W kwestii tego, kto powinien ponieść winę za śmierć dziecka cały czas toczy się postępowanie.

 

Źródło: http://global.chinadaily.com.cn/a/201910/10/WS5d9e8948a310cf3e3556f995.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.