Aktualności

Skrócenie czasu odprawy celnej w Chinach

Generalny Urząd Celny ogłosił, że czas odprawy celnej w Chinach drastycznie skrócił się w 2019 r., osiągając cel wyznaczony przez Radę Stanu dwa lata przed terminem.

Czas odprawy importowej w tym kraju został skrócony do 36,7 godzin (stan na grudzień 2019), spadając o 62,3% w stosunku do 2017 roku. Czas odprawy eksportowej został skrócony do 2,6 godziny, spadając o 78,6%.
Chińskie firmy importowe i eksportowe odnotowały spadek liczby zgłoszeń celnych do 105 z 229.
Chiny uprościły również procedury odprawy celnej i obniżyły opłaty celne w ciągu ostatnich dwóch lat.
W październiku 2018 r. rada stanu zwróciła się do organów celnych o skrócenie czasu potrzebnego na odprawę towarów w 2017 r. o połowę do końca 2021 r.
Kraj od dawna angażuje się w tworzenie korzystnych warunków dla przedsiębiorstw poprzez skrócenie czasu odprawy celnej, wspieranie transgranicznego handlu elektronicznego i promowanie dywersyfikacji rynków eksportowych.
Chiny uplasowały się w ubiegłym roku na 56. miejscu pod względem wskaźnika handlu transgranicznego zgodnie z raportem Banku Światowego „Doing Business 2020”.

Źródło: http://www.xinhuanet.com/english/2020-01/13/c_138701308.htm

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.