Aktualności

Badania nad koronowirusem

National Genomics Data Center (NGDC) opublikowało nowatorską bazę danych koronawirusa 2019 (2019-nCoV)

Korzystając z dostępnych informacji, naukowcy przeprowadzili analizę zmienności genomu 2019-nCoV i uzyskali szczegółowe wiadomości na temat stopnia, regionu i podstawy zmienności między szczepami 2019-nCoV i SARS-CoV.

Wśród opublikowanych danych 2019-nCov jest w 80 procentach podobny do wirusa SARS, który wybuchł w 2003 r. Ma również wysoki procent podobieństwa z pokrewnymi sekwencjami genomu pobranymi od nietoperza domowego w lutym 2017 r.

Podobieństwo sekwencji genomu między wirusami nie oznacza, że ​​ich transmisja i patogenność są podobne. Naukowcy twierdzą, że aby zrozumieć nowy koronawirus, konieczna jest dokładna analiza porównawcza konkretnych fragmentów związanych z przenoszeniem i patogennością w genomie wirusa.

Analiza zmienności genomu szczepów 2019-nCoV może zapewnić ważną podstawę danych i wsparcie decyzyjne w celu śledzenia źródła wirusa, zapobiegania i kontrolowania epidemii spowodowanej przez nowy koronawirus i leczenia wirusowego zapalenia płuc.

Źródło: http://www.xinhuanet.com/english/2020-01/24/c_138730012.htm

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.