Aktualności

Sukces chińskiego łazika na Księżycu

Księżycowy łazik chiński Yutu-2 nazywany także Jade Rabbit-2, przejechał 399,788 metrów po drugiej stronie Księżyca, aby przeprowadzić naukową eksplorację dziewiczego terytorium.

Zarówno lądownik, jak i łazik sondy Chang'e-4 zakończyły pracę piętnastego dnia pobytu i przełączyły się w tryb uśpienia na noc księżycową, zgodnie z informacjmi podanymi przez Centrum Programów Eksploracji Księżyca i Przestrzeni Kosmicznej Chińskiej Narodowej Administracji Kosmicznej.

Chińska sonda Chang'e-4 została wystrzelona 8 grudnia 2018 r. Po raz pierwszy wykonała miękkie lądowanie na kraterze Von Karman w basenie południowym bieguna Aitken po drugiej stronie Księżyca 3 stycznia 2019 r.

Druga strona księżyca ma unikalne cechy, a naukowcy twierdzą, że Chang'e-4 może przynieść przełomowe odkrycia.

Do naukowych zadań misji Chang'e-4 należy prowadzenie radiowych obserwacji astronomicznych niskiej częstotliwości, badanie terenu i form terenu, wykrywanie składu mineralnego i płytkiej struktury powierzchni Księżyca oraz pomiar promieniowania neutronowego i atomów obojętnych.

Źródło: http://www.xinhuanet.com/english/2020-03/02/c_138835339.htm

 
Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.