Aktualności

Wzrost importu samochodów w Chinach

Tianjin odnotowało wysoki wzrost sprzedaży importowanych samochodów. Jednocześnie rośnie liczba pojazdów kupowanych zagranicą.

Północko-chińskie miasto Tianjin, będące jednocześnie jednym z największych miast portowych, odnotowało w czerwcu znaczny wzrost sprzedaży samochodów pochodzących z importu. Import rośnie w siłę, a liczba pojazdów kupowanych bezpośrednio zagranicą również wzrasta. Chińscy dealerzy kupują zwykle samochody prosto z baz produkcyjnych.

W pierwszej połowie tego roku do Tianjin przyjechało łącznie 38 400 samochodów z importu, co stanowi aż 60% wielkości całego importu motoryzacyjnego w Chinach. Według danych stowarzyszenia Tianjin Cicrulation of Parallel Import Cars w czerwcu do miasta dotarło ponad 18 500 samochodów z importu.

Niezależni chińscy dealerzy, którzy kupują samochody prosto z baz produkcyjnych zagranicą, mogą zaoferować klientom końcowym niższe ceny niż autoryzowani dealerzy. Jest to tak zwany import równoległy, który odbywa się obok importu prowadzonego przez autoryzowanych handlowców.

Sprzedaż detaliczna samochodów z importu równoległego w Chinach nieustannie nabiera tempa. W sumie w całych Chinach sprzedano 55 200 sztuk samochodów z importu równoległego.

Źródło: http://www.xinhuanet.com/english/2020-07/21/c_139229667.htm

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.