Aktualności

Spadek handlu zagranicznego w Guangdong

O ponad 7% spadła wielkość handlu zagranicznego w prowincji Guangdong. To wynik z pierwszej połowy tego roku.

Południowochińska prowincja Guangdong odnotowała w ostatnim półroczu aż 7,1% spadku wielkości handlu zagranicznego. Procent ten przekłada się na kwotę około 438 miliardów dolarów – szacują organy celne w tamtym regionie.

Na wyniku zaważyło pierwszych pięć miesięcy tego roku, gdy na trzytygodniowy okres świąteczny (Chiński Nowy Rok) nałożył się początek epidemii koronawirusa. W tym czasie niektóre fabryki nie pracowały przez ponad dwa miesiące. W czerwcu tendencja spadkowa zaczęła hamować. Jednocześnie drugi kwartał tego roku dał aż 23% wzrostu handlu zagranicznego względem pierwszego kwartału.

Przekładając te dane na wielkość importu i eksportu można zauważyć, że eksport z chińskiej prowincji Guangdong spadł o 8,5% względem roku ubiegłego, a wielkość importu zmniejszyła się o 5%.

Jednocześnie najczęściej eksportowanymi towarami w tym czasie były środki medyczne i ochronne, zaś importowano głównie dobra konsumpcyjne.

Źródło: http://www.xinhuanet.com/english/2020-07/21/c_139229644.htm

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.