Aktualności

Chińczycy inwestują w greckie terminale

Chińscy operatorzy terminali kontenerowych coraz częściej kładą nacisk na rozwój portów zagranicznych. Tym razem stawiają na Grecję.

China Merchants Port, chiński operator terminali portowych podpisał umowę z Zarządem Morskiego Portu w Salonikach w celu modernizacji sieci informacyjnej portu. Chińska firma wdroży swój system informatyczny CM Chip w greckim porcie, który umożliwi szybsze przeładunki i uprości sposób fakturowania. Saloniki jako pierwsze w Europie wdrożą rozwiązania cyfrowe od CMPort.

Chińczycy odgrywają coraz ważniejszą rolę w tamtym regionie. W ubiegłym roku Chiny, jako członek konsorcjum South Europe Gateway Thessaloniki, wraz z innymi krajami przejęli 67% akcji administracji portu w Salonikach.

Podobna sytuacja miała miejsce w Pireusie, kolejnym greckim porcie, w którym COSCO Shipping od 2009 roku zgromadził już 67% udziałów w akcjach portu. Od tego czasu COSCO kładzie szczególny nacisk na rozwój infrastruktury w porcie Pireus i przeznaczono na ten cel około miliarda dolarów.

Kolejnym krokiem COSCO ma być budowa nowego terminalu kontenerowego w Pireusie. Szczegóły nie są jeszcze znane, ale chiński operator portowy planuje rozbudować Pireus tak, aby stał się największym morskim portem w Europie.

Źródło: https://intermodalnews.pl/2020/07/17/chinscy-operatorzy-rozwijaja-terminale-intermodalne-w-portach-grecji/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.