Aktualności

Tencent planuje wykup wyszukiwarki Sogou

Chiński gigant internetowy Tencent zaproponował wyszukiwarce Sogou odkupienie spółki. Sogou rozważa ofertę.

W ubiegłym tygodniu chiński gigant internetowy Tencent Holding Ltd. zaproponował drugiej co do wielkości chińskiej wyszukiwarce internetowej Sogou wykupienie całości jej udziałów. Oferta opiewa na wartość 2,1 miliarda dolarów. Zdaniem analityków pomyślna transakcja pomoże Tencent w działalności on-line i osłabi pozycję takich konkurentów jak Alibaba, czy ByteDance.

Proponowana transakcja, jeśli zostanie zrealizowana, spowodowałaby, że Sogou stałby się prywatną, w całości zależną od Tencent spółką, a Sogou zostałby usunięty z giełdy nowojorskiej. Sam dyrektor generalny Sogou, Wang Xiaochuan, podziękował Tencent za uznanie, ale jeszcze nie podjął decyzji w sprawie wykupu.

Akcje Sogou błyskawicznie poszły w górę po ogłoszeniu oferty odkupu. W ciągu kilku dni akcje poszły w górę o 48% i zamknęły się na poziomie 8,51 USD. Sam Tencent uczciwie wycenił Sogou na kwotę 3,3 miliarda dolarów. Do tej pory Tencent był największym udziałowcem Sogou – posiada 39,2% wszystkich udziałów spółki.

Sogou jest tym bardziej atrakcyjna dla inwestorów, że jest całkowicie zintegrowana z popularną w Chinach platformą komunikacyjną WeChat.

Źródło: http://global.chinadaily.com.cn/a/202007/29/WS5f20cb9ea31083481725cb53.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.