Aktualności

Maersk uruchamia połączenia kolejowe w Polsce

Współpraca AP Moller i Maersk zaowocowała uruchomieniem linii kolejowych kompatybilnych z wpływającymi do Gdańska statkami towarowymi.

Duński Maersk to jeden z najważniejszych na świecie operatorów kontenerowych, który specjalizuje się zarówno w transporcie, żegludze, kolei i energii. We współpracy z AP Moller Maersk uruchomił połączenia kolejowe z Gdańska do Kątów Wrocławskich. Połączenia te będą zbieżne z kursami statków towarowych wpływających do Gdańska. Dzięki temu transport intermodalny w rejon południowo-zachodniej Polski będzie jest łatwiejszy. To świetna wiadomość dla importerów towarów z Chin.

Na trasie w relacji Gdańsk terminal DCT – Kąty Wrocławskie Terminal Schavemaker – Gdańsk terminal DCT połączenia kontenerowe będą funkcjonować trzy razy w tygodniu, co znacznie skróci i ułatwi ścieżkę importu. Importerzy korzystający z usług frachtu morskiego za pośrednictwem Maersk będą mogli zorganizować dostawę bez konieczności szukania dodatkowego przewoźnika.

Maersk Polska od trzydziestu lat usprawnia transport towarów na linii Daleki Wschód – Polska.

Źródło: https://intermodalnews.pl/2020/08/04/db-cargo-polska-partnerem-a-p-moller-maersk/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.