Aktualności

Chiński statek kosmiczny wielokrotnego użytku

Chiny przetestowały pierwszy statek kosmiczny wielokrotnego użytku. Po dwóch dniach na orbicie wrócił na ziemię.

Po raz pierwszy w historii kosmonautyki Chiny pomyślnie przeprowadziły próbę startu i lądowania statku wielokrotnego użytku. Statek po dwóch dniach przebywania na orbicie powrócił na ziemię. Może to być przełom w dziedzinie usług oferujących loty w kosmos. Chińscy inżynierowie nie podają jednak szczegółów technicznych na temat miejsca oraz sposobu lądowania statku.

Eksperymentalny pojazd wielokrotnego użytku, którego nazwa nie została jeszcze ujawniona, został wyniesiony na orbitę na rakiecie nośnej Long March 2F z Jiuquan Satellite Launch Center na pustyni Gobi w piątek po południu. Nie wiadomo jednak gdzie wylądował w drodze powrotnej.

China Aerospace Science and Technology Corp., wiodący państwowy konglomerat kosmiczny, powiedział po premierze, że zautomatyzowany pojazd otrzymał zadanie weryfikacji technologii wielokrotnego użytku, które posłużą za technologiczne podstawy pokojowego wykorzystania przestrzeni kosmicznej.

Statek nowej generacji może zapewnić nową jakość i optymalizację kosztów dla wycieczek kosmicznych dla cywilów, transportu astronautów a także wynoszenia satelitów na orbitę.

Źródło: http://global.chinadaily.com.cn/a/202009/07/WS5f5582e1a310675eafc57d33.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.