Aktualności

Tydzień Cyberbezpieczeństwa w Chinach

Tegoroczny Tydzień Cyberbezpieczeństwa odbył się w Chinach pod znakiem ochrony danych osobowych. W ostatnich latach jest ono włączone do polityki bezpieczeństwa narodowego.

Cyberbezpieczeństwo, a co za tym idzie – ochrona danych osobowych w sieci – zostały w Chinach włączone do polityki bezpieczeństwa narodowego. Chiny od kilku lat starają się intensyfikować wysyłki w celu zapobiegania nadmiernego, a przede wszystkim nielegalnego, gromadzenia i przetwarzania danych użytkowników Internetu. Chińskie Ministerstwo Przemysłu i Technologii Informacyjnej powołało nawet w tym celu Instytut Normalizacji Elektroniki.

Zhengzhou w prowincji Henan było w tym roku gospodarzem Tygodnia Cyberbezpieczeństwa.

W 2019 roku Chińska Administracja Cyberprzestrzeni zainicjowała kampanię przeciwko nielegalnemu gromadzeniu i wykorzystywaniu danych osobowych przez aplikacje. Do tej pory ponad 1000 aplikacji zostało zamówionych przez rząd w celu rozwiązania problemów bezpieczeństwa, a 260 podejrzanych aplikacji zostało publicznie skrytykowanych lub usuniętych z rynku.

Odkąd chińska administracja wydała wytyczne dotyczące identyfikowania nielegalnego gromadzenia danych osobowych, coraz rzadziej pojawiają się aplikacje, które zmuszają użytkowników do podawania kontaktów telefonicznych, a większość aplikacji ma własne zasady dotyczące zbierania danych osobowych, co oznacza, że ​​przestrzeń ta jest ściśle regulowana.

Źródło: http://global.chinadaily.com.cn/a/202009/15/WS5f600b3ca3101ccd0bee054a.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.