Aktualności

Oszustwa telekomunikacyjne w Chinach

Ponad 155 tysięcy przypadków oszustw telekomunikacyjnych i internetowych rozwiązała chińska policja od początku tego roku.

Chińskie Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego poinformowało o 155 000 przypadków oszustw telekomunikacyjnych i internetowych jakie miały miejsce od początku tego roku. W sprawach doszło aż do 145 000 zatrzymań.

Li Guozhong, rzecznik ministerstwa, powiedział, że specjalna kampania przeciwko oszustwom telekomunikacyjnym i internetowym, która rozpoczęła się w tym roku, skupiła się na takich obszarach, jak fałszywe pożyczki i podszywanie się pod przedstawicieli obsługi klienta, i przyniosła niezwykłe wyniki – pomoc ofiarom w uniknięciu strat ekonomicznych oszacowano na około 80 miliardów juanów (12 miliardów dolarów).

Ministerstwo uruchomiło nawet specjalny numer telefonu (96110), pod którym można się zgłaszać w celu zasięgnięcia porady na temat domniemanego oszustwa. W tym roku skorzystało z niego ponad 8,7 miliona Chińczyków.

Źródło: http://global.chinadaily.com.cn/a/202009/24/WS5f6beed9a31024ad0ba7b620.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.