Aktualności

Rozmowy Chin i Niemiec na temat szczepionki

Prezydent Chin rozmawiał z kanclerz Niemiec na temat szczepionki. Chcą wypracować dwustronny traktat między Chinami a UE.

Prezydent Xi Jinping rozmawiał telefonicznie z kanclerz Niemiec Angelą Merkel we wtorek wieczorem – poruszony był temat szczepionki przeciwko Covid-19. Europa zmaga się aktualnie z drugą falą epidemii i dla obydwu stron wspólna walka z koronawirusem jest priorytetem. Podczas rozmowy poruszone były też kwestie postępów w takich obszarach jak współpraca dwustronna i negocjacje w sprawie dwustronnego traktatu inwestycyjnego między Chinami a Unią Europejską.

Xi dodał, że Chiny chcą zacieśnić wymianę i współpracę w zakresie szczepionek z Niemcami, aby promować ich sprawiedliwą dystrybucję (jako globalne dobra publiczne), zwłaszcza z korzyścią dla krajów rozwijających się. Prezydent Chin zwrócił uwagę, że od początku pandemii Chiny i Niemcy utrzymują stałą komunikację, a ich praktyczna współpraca nadal się rozwija.

„Oczekuje się, że Niemcy i Europa pozostaną otwarte na chińskie przedsiębiorstwa, a obie strony powinny przestrzegać wzajemnego szacunku, opartego na dialogu i współpracy oraz przynoszących obopólne korzyści.” – powiedział prezydent Chin.

Ponadto Chiny będą dążyć do zakończenia negocjacji w sprawie dwustronnego traktatu inwestycyjnego Chiny-UE oraz promować tworzenie mechanizmów dialogu na linii Chiny-UE w dziedzinie środowiska, klimatu i technologii cyfrowych.

Źródło: http://global.chinadaily.com.cn/a/202011/25/WS5fbd9140a31024ad0ba9632f.html

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.