Aktualności

Stacja kolejowa Xiong’an niemal gotowa

Pociągi do Xiong’an mają ruszyć lada moment. To ważny punkt w transporcie na linii Pekin-Tianjin.

Xiong’an New Area to nowy obszar logistyczno-biznesowy, który od momentu powstania w 2017 roku pełni kluczową rolę dla rozwoju regionu. To istotny punkt w transporcie w prowincji Hebei, ale i na linii między Pekinem a Tianjin. Pociągi do Xiong’an mają zrewolucjonizować ten region i rozpocząć nową strategię planowania tego obszaru Chin.

Eksperci mówią, że niekapitałowe instytucje, które do tej pory stacjonowały w Pekinie, będą przenoszone w najbliższych latach właśnie do regionu Xiong’an, aby zmniejszyć ruch w stolicy. Mowa tutaj o uniwersytetach, siedzibach przedsiębiorstw, czy centrach medycznych. Oddalone o zaledwie 100 km od stolicy Xiong’an to idealnie miejsce na tego typu inwestycje.

Zbudowana stacja kolejowa w Xiong’an zajmuje około 470 000 metrów kwadratowych i jest aż sześciokrotnie większa od tej w Pekinie. Oczekuje się, że zostanie oddana do użytku jeszcze przed końcem tego roku.

Źródło: http://global.chinadaily.com.cn/a/202011/26/WS5fbefd3ea31024ad0ba96816.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.