Aktualności

W oczekiwaniu na stabilizację transportu

Chiński Nowy Rok może przynieść stabilizację na rynku transportu morskiego. Są jednak obawy przed kolejną falą epidemii.

Tegoroczne obchody Chińskiego Nowego Roku przypadają na 11-17 lutego. Realnie fabryki pozostaną zamknięte jednak dłużej – od dwóch do nawet trzech tygodni. Może to pozytywnie wpłynąć na stabilizację rynku transportu morskiego, który aktualnie nie radzi sobie z popytem na usługi transportowe.

Brak pustych kontenerów i rosnące ceny frachtu od kilku tygodni martwią przedsiębiorców handlujących z Chinami. Wzrost produkcji przed Chińskim Nowym Rokiem powoduje jeszcze większe zapotrzebowanie na kontenery, jednak tych ciągle brakuje.

Każdego roku przed corocznym zamknięcie chińskich fabryk firmy spedycyjne organizowały puste rejsy (z pustymi kontenerami), aby dostarczyć je na miejsce i sprostać potrzebom rynku. W tym roku takich rejsów będzie zaledwie pięć na trasie Pacyfiku i siedem na linii Azja-Europa.

Silny popyt na kontenery z Azji do Europy sprawił, że ceny kształtują się na poziomie 4452 USD (TEU) za sam fracht i stale rosną. Zamknięcie rynku chińskiego na okres świąt może ustabilizować tę sytuację i wyhamować wzrost cen.

Źródło: https://intermodalnews.pl/2021/01/08/transport-morski-na-kursie-normalizacji/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.