Aktualności

Chiny karzą za narażanie pracowników na niebezpieczeństwo

3900 osób aresztowanych w Chinach za narażanie pracowników na niebezpieczeństwo w zakładzie pracy. Sprawy dotyczą ostatnich czterech lat.

Organy prokuratorskie w Chinach zatwierdziły areszt dla 3 909 osób oskarżonych o narażanie pracowników na niebezpieczeństwo w miejscu pracy w ciągu ostatnich czterech lat. Najwyższa Prokuratura Ludowa wszczęła również oskarżenia publiczne przeciwko 13 205 osobom, które mogły dopuszczać się łamania zasad BHP w okresie od stycznia 2017 roku do grudnia 2020 roku.

Zaniedbania prowadzące do wypadków, lub narażenia zdrowia bądź życia pracowników, stanowią ponad 80% spraw toczących się przeciwko zakładom pracy w Chinach. Osoby oskarżone o takie przestępstwa rzekomo naruszyły przepisy dotyczące zarządzania bezpieczeństwem podczas produkcji lub eksploatacji, powodując wypadki z ciężkimi ofiarami lub inne poważne konsekwencje.

Yuan Ming, urzędnik z Najwyższej Prokuratury Ludowe, powiedział, że zagrożenie dla pracowników jest głównie spowodowane niezgłaszaniem wypadków lub zgłszaniem ich z pominięciem prawdziwych powodów wypadku. Głównymi powodami zaniedbań są: kierownictwo firmy lub personel bez świadomości bezpieczeństwa, niewykwalifikowane operacje oraz naruszenia zasad bezpieczeństwa.

Tylko w 2020 roku doszło do 38 000 wypadków w chińskich zakładach pracy, co spowodowało śmieć prawie 2 500 pracowników.

Źródło: http://global.chinadaily.com.cn/a/202101/27/WS601131d7a31024ad0baa580e.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.