Aktualności

Bezcłowe sklepy w Hainan na Święto Wiosny

Prawie 730 milionów juanów obrotów zanotowały sklepy bezcłowe w Chinach. Stało się to zaledwie w kilka dni podczas Święta Wiosny.

Prowincja Hainan umożliwiła konsumentom zakupy bezcłowe w trakcie trwania Święta Wiosny. Odwiedzający wyspiarską prowincję cieszyli się szaleństwem zakupów bezcłowych przez pierwsze cztery dni Święta Wiosny, począwszy od 12 lutego. Do ich dyspozycji było aż dziewięć sklepów wolnocłowych.

Łączna wartość obrotów w ciągu tych czterech dni wyniosła aż 729 milionów juanów (około 112 milionów dolarów), a w dniu 14 lutego odnotowano najwyższą sprzedaż – opiewającą na 280 milionów juanów. W ubiegłym roku, z powodu obostrzeń związanych z Covid-19, sklepy wolnocłowe w Hainan sprzedały towary o wartości zaledwie 16 milionów juanów.

Od 1 lipca 2020 roku prowincja Hainan zwiększyła roczny limit zakupów bezcłowych na osobę z 30 000 do 100 000 juanów. Rozszerzono również kategorie towarów wolnocłowych z 38 do 45, co dodatkowo stymuluje zakupy.

Źródło: http://global.chinadaily.com.cn/a/202102/16/WS602b90dca31024ad0baa9177.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.