Aktualności

Czysta energia w prowincji Fujian

Prowincja Fujian produkuje coraz więcej energii ze źródeł odnawialnych. Już ponad 50% energii w tym regionie jest pochodzenia naturalnego.

Nadmorska prowincja Fujian w ciągu ostatnich pięciu lat poczyniła duże kroki w kierunku zmniejszenia emisji dwutlenku węgla i zwiększenia produkcji czystej energii. Energetyka wiatrowa oraz jądrowa zwiększyły moce wytwórcze z 25,3 GW do 35,1 GW. Obecnie już ponad 55% energii w prowincji jest pochodzenia naturalnego.

Jak podaje oddział State Grid, elektrownie czystej energii wyprodukowały 125,6 miliardów kWh energii elektrycznej w 2020 roku. W porównaniu z 89,9 miliardami kWh w 2015 roku. Stanowi to około połowę całkowitej produkcji energii elektrycznej w Fujian.

Na przestrzeni ostatnich pięciu lat nadmorska prowincji odnotowała stuprocentowy wzrost w wykorzystaniu czystej energii.

Źródło: http://www.xinhuanet.com/english/2021-03/02/c_139778426.htm

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.